Tim van Wijk

Tim van Wijk

Socialinio verslo, restorano „Pirmas blynas“ įkūrėjas

Tim van Wijk – olandas, įgijęs socialinio darbuotojo profesiją, 5 metus dirbo su neįgaliaisiais savo gimtojoje šalyje. Meilė atvedė į Lietuvą, kur jis nutarė prisidėti prie Lietuvos neįgalių žmonių integracijos į darbo rinką ir įkūrė socialinį verslą – atidarė restoraną „Pirmas blynas“, kuriame dirba žmonės, turintys negalią. Ši veikla jiems ne tik padeda atsiskleisti, geriau įsilieti į visuomenę, bet ir suteikia įgūdžių, kurie padės lengviau rasti mėgstamą darbą ateityje. Restorane „Pirmas blynas“, kuris turi dvi misijas: kulinarinę ir socialinę, žmonės ne tik skaniai pavalgo, bet su savimi išsineša ir svarbią idėją. Vilniuje restoraną įkūręs olandas Timas van Wijkas sako, kad nuostatą, jog negalią turintys žmonės negali gerai dirbti, į miltus mala jo darbuotojai. Anot pirmojo Lietuvoje restorano, kuriame dirba negalią turintys žmonės, įkūrėjo, negalią turintis žmogus gali padaryti kur kas daugiau, negu mes iš jo tikimės.
Į socialinį restoranąPirmas blynas lankytojai yra viliojami įvairiais užsiėmimais: muzikos penktadieniais, gestų kalbos mokymosi seminarais, stalo žaidimų vakarais, šeštadieniniais renginiais užsieniečiams, kurie nori išmokti lietuvių kalbą ar susirasti naujų pažįstamų, savanorystės bei dueto praktikomis, kai savanoris kartu su nuolatiniais restorano darbuotojais priima užsakymus, aptarnauja klientus.
Pirmo blyno“ įkūrėjas siekia trijų tikslų: sukurti šaunias darbo vietas savo darbuotojams, sukurti atmosferą, kurioje visi be išimties klientai jaustųsi laukiami, ir teigiamai keisti visuomenės požiūrį į neįgalius žmones.
Už verslą, kurio misija padėti žmonėms su negalia įsitvirtinti visuomenėje, restoranas Pirmas blynas“ 2019 m. buvo apdovanotas žmogaus teisių „Oskaru“ – Nacionaline lygybės ir įvairovės statulėle.