Šiais metais Pasaulinė lyderystės konferencija mokys dar vienos lyderystės tiesos

Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0

Prieš daugiau nei 20 metų startavusi Pasaulinė lyderystės konferencija (“The Global Leadership Summit”) ilgainiui išsiplėtė net iki 135 šalių. Didelio susidomėjimo ši konferencija sulaukė ir Lietuvoje: mūsų šalyje ji organizuojama jau devynerius metus iš eilės.

Ši konferencija turi didžiulį pozityvų užtaisą, ji nuolat akcentuoja dorą lyderystę, tad natūralu, kad jos pasekėtų ratas sparčiai plečiasi.

Šiemet ši konferencija ką tik jau vyko Jungtinėse Amerikos valstijose, Čikagoje ir buvo tiesiogiai transliuojama į 680 JAV ir kitų valstybių miestų. Kaip ir kasmet šiame renginyje dalyvavo ir Pasaulinės lyderystės konferencijos (PLK) Lietuvoje organizatoriai.

Konferencijoje JAV šiais metais buvo jaučiamas nerimas, nes prieš keletą mėnesių “Me too” judėjimo sukelta audra palietė ir šio pasauliniu tapusio renginio sumanytoją, organizatorių bei vedėją Billą Hybelsą. Nors dar vyksta tyrimai, nors kaltinimai nepatvirtinti, nors dar nėra jokių teismo sprendimų, tačiau nerimo šešėlis jaučiasi daugelio širdyse.

PLK organizatoriai Lietuvoje teigia, kad ši žinia skaudina ir liūdina, nes kėsinasi atimti entuziazmo bangą iš taip sėkmingai daugelyje pasaulio kraštų besivystančios Pasaulinės lyderystės konferencijos iniciatyvos.

Iki šiol didžiadvasiškumo bei lyderystės skatinimo idėja ir jai pašvęsta konferencija, kurioje skamba žymiausių pasaulio lyderių balsai, sulaukė didelės sėkmės įkvėpdama daugybę žmonių. Taip pat ir Lietuvoje: čia ji vadinama “įkvėpimo ir vilties švente.”

Ko mus išmokė konferencijos prelegentai? 

PLK organizatoriai Lietuvoje tiki, kad Pasaulinės lyderystės konferencija nėra tik atskiro žmogaus nuosavybė, ar vienos bažnyčios projektas, tai greičiau Dievo iniciatyva mūsų laikams, kurios sėkmė liudija, kad jai vadovauja Šventoji Dvasia. Jos veikimą atpažįstame iš to, kad ši konferencija vienija įvairiausių socialinių ir profesinių grupių atstovus, skirtingas bažnyčias bei iniciatyvas. Ši vienybės Dvasia, žadina krikščionis ir įvairias bažnytines bendruomenes imtis atsakomybės už šiandienio pasaulio vystymą. O kad žmonės tėra dužlūs Dievo įrankiai mums primena apaštalo Pauliaus žodžiai: “Deja, šitą lobį mes nešiojamės moliniuose induose, kad būtų aišku, jog ta galybės gausa plaukia ne iš mūsų, bet iš Dievo.” (2 Kor 4, 7).

Panašu, kad šiais metais Pasaulinė lyderystės konferencija nori išmokyti dar vienos svarbios lyderystės tiesos – nepasimesti išbandymo valandą. Autentiškos lyderystės esmė – išstovėti sunkumuose, nepasiduoti nevilčiai, išlaikyti užsibrėžtą tikslą. Ar ne to mus moko PLK prelegentai, ar ne todėl daugelis jų gali liūdyti sėkmės istorijas, nes kažkada išstovėjo išbandymų akivaizdoje?

Viliamasi, kad šis Pasaulinę lyderystės konferenciją ištikęs sunkumas neturėtų jos sustabdyti. Atvirkščiai, tikimasi, kad tai išmokys vilties meno ir ne tik tuomet, kai lydi sėkmė, bet ir kai liūdesys kėsinasi paralyžuoti. Kitaip tariant, galbūt pavyks parodyti, kaip sunkumai įveikiami viltimi.

Šiuo metu jau aišku, kad ši konferencija ir toliau vyks visose šalyse, kuriose vyko iki šiol. Ji taip pat vyks ir Lietuvoje. Kaip įprasta, rudens pabaigoje – žiemos pradžioje.

“Mes ir toliau norime tęsti šią sėkmingą tradiciją. Tikime, kad lyderystės įdėjos stiprinimo idėja šiandieniniame pasaulyje yra paties Dievo dovana. Tęsdami Pasaulinę lyderystės konferenciją norime ir toliau atsiliepti į Viešpaties kvietimą imtis atsakomybės, siekti vienybės ir stiprinti viltį šiandienos pasaulyje. Iš tiesų, šiuo atveju ypač tinka Martino Liuterio Kingo žodžiai: “Kuo naktis tamsesnė, tuo ryškiau spindi žvaigždės”, – apibendrina PLK organizatoriai Lietuvoje.

PLK tarybos nariai:
Saulius Karosas – Miesto bažnyčios pastorius
Marlene Wall – LCC tarptautinio universiteto rektorė
Remigijus Jucevičius – Gerosios naujienos centro direktorius
Kęstutis Kėvalas – RKB Telšių vyskupas
Dalia Bytautienė – Nesavanaudiškos lyderystės instituto direktorė
Romas Tuominis – Lietuvos evangelinių bažnyčių bendrijos pastorių valdybos narys
Tadas Šatkauskas – UAB Sabelija generalinis direktorius
Gintaras Serafinas – žurnalo “Reitingai” vyr. redaktorius

Related posts

Paslaptis, padėsianti suvaldyti nerimą ir baimę
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Septyni dalykai, kuriuos pravartu žinoti vadovaujant nuotolinei darbo jėgai
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
10 dalykų, padėsiančių tinkamai pasiruošti #PLK19
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Kodėl kūrybiški žmonės retai laikomi vadovais?
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Kaip gyventi tikslingą gyvenimą?
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.