LYDERYSTĖ, SAVANORYSTĖ IR PROFESIONALUMAS
Savanorystė mums, VšĮ „Lyderiams LT“ – tarsi duona ir vanduo. Tik su savanorių pagalba kasmet įgyvendiname Pasaulinės lyderystės konferenciją, šeimoms skirtus renginius bei mokymus mokyklose įvairiausiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Renginių metu pranešėjai akcentuoja savanorišką veiklą, kaip apie vieną iš pilietiškumą ir bendruomeniškumą maitinančių šaltinių.
Ką dar galime padaryti?
Vieną dieną priėjome prie klausimų: Ką dar galime padaryti, kad savanoriška veikla visuomenėje įgautų dar didesnę vertę? Kaip prisidėti prie savanorystės profesionalumo didinimo? Atsakymų paieškos atvedė prie šių minčių: savanoriška veikla prasideda nuo žmogaus apsisprendimo ir atėjimo į organizaciją, turint tikslą skirti savo laiką ir energiją. Vadinasi nuo žmonių ir reikia pradėti. Palyginome savanorišką veiklą su samdomu darbu organizacijose: kai pradedantis dirbti organizacijoje žmogus žino, koks jo kelias laukia – mokymai, susipažinimas su kolektyvu, tikslų sutarimas su vadovu, motyvaciniai pokalbiai, tikslingas perėjimas nuo vienų atsakomybių prie kitų (galbūt sudėtingesnių?) ir atsisveikinimas suteikiant grįžtamąjį ryšį – darbuotojas juk ramiau jaučiasi, labiau pasitiki organizacija ir savo gebėjimais. Organizacija taip pat laiminga – planuodama žmonių skaičių, organizuodama jų paiešką ir įvadinių mokymų grupes bei gaudama grįžtamąjį ryšį iš darbuotojų apie tobulintinas organizacijos veiklas ar procesus. O kodėl tokio požiūrio nepritaikius ir savanoriškai veiklai?

Jaunimo savanorystės gyvavimo ciklo organizacijoje sukūrimas
Tad metėme sau iššūkį ir išsiruošėme į du metus truksiančią kelionę – įgyvendinsime projektą „Development of a Life Cycle System for Youth Volunteering“ („Jaunimo savanorystės gyvavimo ciklo organizacijoje sukūrimas“ – liet. k. pavadinimas). Šią kelionę nukeliauti pasirinkome su savo ilgamečiais partneriais iš Estijos – „Eesti Evangeelne Allianss“.
„Tai mūsų pirmasis didelis tarptautinis projektas, skirtas organizacijos procesų „susitvarkymui“ ir dirvos sėkmingesnei savanorystei paruošimui. Kartu su draugais iš Estijos įgyvendinsime ilgai „nešiotą“ ir „iškalbėtą“ svajonę – sujungsime abiejų mūsų organizacijų patirtis ir HR ekspertų įžvalgas ir sukursime savanorio gyvavimo ciklą bei įrankį, padedantį savanoriui stebėti savo kelionę organizacijoje“ – Dovaldas Kušlikis.
Projektas įgyvendinamas 24 mėn., pradedant 2022-01-01 ir baigiant 2023-12-31 pagal programos „Erasmus+“, 2-ąjį pagrindinį veiksmą – bendradarbiavimo partnerystė.



Projekto etapai:
- savanorio gyvavimo ciklo sukūrimas,
- įrankio, padedančio savanoriui stebėti savo kelionę organizacijoje, ciklo veikimo „testavimas“ įtraukiant kitas Lietuvos, Estijos ir Šiaurės šalių NVO bei
- ciklo ir įrankio galutinės versijos parengimas ir mokymų apie ciklo taikymą nevyriausybinėse organizacijoje, dirbančiose su savanoriais, suorganizavimas.