Jau gana ilgą laiką gyvename pandemijos sukrėstame pasaulyje, didžiulio neapibrėžtumo sąlygomis. Rodos, kai pasaulį sukrėtęs virusas jau „sušoko savo agonijos šokį“ ir pradėjome matyti šviesesnį dangaus lopinėlį, pasijutome geriau naujoje realybėje. Deja, susidūrėme su kita krize – karu Ukrainoje. Krizinės situacijos, nuolatiniai pokyčiai ir juos lydinti nežinomybė į visų mūsų gyvenimus vėl įsisuko kaip viesulas, įnešantis naujų neapibrėžtumų.
„Lyderiams LT“ vadovas Dovaldas Kušlikis sako: „Neapibrėžtumas iš tiesų tampa nauja norma“. Emocinė įtampa, baimė dėl saugumo, neaiški ekonominė situacija ir daugelis kitų faktorių veikia kiekvieną iš mūsų tiek asmeniniame, tiek darbiniame gyvenime. „Grand Partners“ direktorės Godos Petravičienės nuomone: „Gera žinia arba tragedija (priklauso nuo Jūsų požiūrio) – ta, kad mes patys atsakingi, ką neapibrėžtumo situacijoje daryti. Galima ignoruoti, galima kaltinti, o galima pripažinti ir ieškoti naujų būdų išlikti produktyviais ir net laimingais!”
Ką renkatės šiame neapibrėžtumo sūkuryje?
Laukimą, nes patyrę šoką sustingstate ir nepajudate iš vietos? O juk reikia greitai veikti, atremti iššūkius, po sukrėtimų ne tik atsitiesti, tačiau ir besikeičiančias sąlygas išnaudoti savo konkurenciniam pranašumui didinti. Tad iškyla klausimas – kaip būti atspariam neapibrėžtumo metu? O atsakymų į klausimą ieškojome 2022 m. gegužės 3 d. „Grand Resort Vilnius“ įvykusios pirmosios Pasaulinės lyderystės konferencijos verslui metu. Ši konferencija – tai jungtinis „Grand Partners“ ugdymo profesionalų ir „Lyderiams LT“ komandos renginys, skatinantis mąstyti apie save, apie organizaciją ir savo komandą.
PLK verslui: įžvalgos ir praktika
Daugiau nei 230 dalyvių iš 36 organizacijų turėjo galimybę išgirsti 7 įkvepiančius pasaulinio lygio lyderių vaizdo pranešimus, gyvai pasiklausyti 3 intriguojančių Lietuvos įmonių vadovų praktinių įžvalgų bei sudalyvauti verslo konsultantų moderuojamose praktikose. Konferencijos vedėjai Gediminas Anužis ir Ieva Daubaraitė – Palmquist dalyvius konferencijos metu skatino ne tik „sugerti“ kuo daugiau žinių, bet ir emocijų, kad ši patirtis išliktų ir vestų į priekį asmeninio ir organizacijų augimo keliu. Juk visa diena buvo pilna naujų pažinčių, kupina įkvepiančio, praktiško ir į komandas orientuoto turinio, bei suteikta galimybė pritaikyti įgytas įžvalgas iš karto.
Praktikų moderatoriai praktikų metu kvietė pamatuoti savo psichologinį atsparumą ir sužinoti, kokios tendencijos Lietuvos kompanijose, susipažinti su algoritmu, kaip kalbant apie savo nesėkmes nesijausti nevykėliu, o priešingai – augti ir stiprėti. Konferencijos dalyviams teko užsirašyti įsipareigojimus sau, ką nustos / pradės daryti bei darys kitaip, siekiant demonstruoti mandagų elgesį darbo vietoje.
Gyva, panelinė diskusija PLK verslui konferencijos metu


Diskusijų moderatorius Romanas Gaidukas kalbino UAB „Avion Express“ vadovą Darių Kajoką, „Kilo Health“ įkūrėją Tadą Burgailą bei UAB „Wix.com“ vadovę Moniką Laukaitę, kurie labai atvirai pasakojo, kaip neapibrėžtumo metu su iššūkiais tvarkėsi patys, taip pat dalinosi įžvalgomis, kaip visa tai, ką girdime iš pasaulio lyderių veikia čia, Lietuvoje.

„Kilo Health“ įkūrėjas Tadas Burgaila dalinosi asmenine patirtimi apie praeityje padarytas klaidas bei staiga pasiektą sėkmę, minėjo kaip šiais sudėtingais laikais konkuruoja dėl darbuotojų, kalbėjo apie vidinę „Kilo Health“ kultūrą. Pasakodamas savo įkvepiančią istoriją akcentavo, jog būtent HR vadovas yra svarbiausia pozicija įmonėje ir svarbiausia ne pati sėkmė, o patys artimiausi žmonės, kuriems galite papasakoti apie tai, ką nuveikėte. Tad, lyderi, sunkiu momentu prisimink T. Burgailos žodžius ir judėk į priekį.
Jei kažką sugalvojai – daryk
Darius Kajokas, Avion express
„Avion Express“ vadovas Darius Kajokas savo pranešime pasidalino, kaip jo vadovaujamai įmonei sekėsi suvaldyti krizę, pasakojo su kokiais iššūkiais jam ir komandai teko susidurti, ko iš to pasimokė ir kokios galimybės atsivėrė. Darius akcentavo, jog vadovaujasi principu „žmonės – žmonėms“, patvirtino teiginį „sunkūs pokalbiai, derybos tik sustiprina santykius“, o ,,jei kažką sugalvojai – daryk“ ir būtinai „komunikuok“. Ypatingai pabrėžė, jog svarbu kalbėti tiesą, būti atviram, įkvėpti kitus vizija, nors pačiam kartais trūksta tikėjimo ateitimi, o siekiant paskatinti komandos įsitraukimą labai svarbu laikytis tradicijos.

Šiandien nebereikia superherojų
Monika Laukaitė, Wix.com

UAB „Wix.com“ vadovė Monika Laukaitė savo pranešime dalijosi mintimis kaip padėti sau ir komandai, su kokiais iššūkiais teko susidurti, kaip svarbu nusistatyti prioritetus, kokia svarbi atvira komunikacija. Monika kvietė kiekvieną atkreipti dėmesį ir sustoti, pasižiūrėti kur esame, skatino nebijoti paprašyti pagalbos ir pripažinti savo klaidas. Ir svarbiausia – nepamiršti, kokios plačios yra žmogaus ribos, būti empatiškais, nes „padėdami kitiems – padedame sau“. M. Laukaitė skatino susimąstyti teigdama: „Šiandien nebereikia superherojų“. „Jei jūsų komanda nesupranta, kad jums (kaip vadovui) gali būti blogai, galbūt čia komandos problema“, – atviravo pašnekovė. Atsakymas lyg ir paprastas „Kartais reikia užsidaryti ir visiems sakyti ne, kad susikurtumėt laiko susidėlioti prioritetus ir taip galėtumėte judėti į priekį“, – tvirtino M. Laukaitė.
Užsienio pranešėjų įžvalgos:
Skausmas, neužtikrintumas ir chaosas. Craig Groeschel
PLK ambasadoriaus bei vieno įtakingiausių JAV bažnyčių „Life Church“ vadovų, knygų autoriaus Craig Groeschel (Kreigas Grošelis) nuomone, skausmas, neapibrėžtumas ir chaosas yra kiekvieno lyderio nuolatiniai palydovai. Tad, kaip lyderiai turime gebėti atremti skausmą, nežinią ir chaosą. Tačiau, jei mes tinkamai mąstysime, net ir tokiomis sąlygomis gebėsime išlikti stipriais lyderiais. C. Groeschel pataria: „Laimėkite karą savo mintyse! Jei pagerinsite savo mąstymą, pagerinsite ir vadovavimo būdą“, tačiau skatina nepamiršti: „Jei vengsite chaoso, tai apribos jūsų augimą“.
Siekis eliminuoti bet kokį chaosą neišvengiamai stabdo mūsų augimą. O gal vis dėlto esate kontrolės maniakas? Susimąstėte? Pažįstamas jausmas? Bet nepamirškite, jog „galima arba kontroliuoti, arba augti“, abu dalykai vienu metu neįmanomi – aiškina PLK ambasadorius. Jei per daug kontroliuojate kaip lyderis, pats tampate ribojančiu veiksniu.

Tad, nesipainiokite savo pavaldiniams po kojomis, įgalinkite juos vadovauti, pasakykite, kokie jie jums svarbūs ir kaip jūs jais tikite ir pasitikite. Kiek didi jūsų lyderystė parodo ne jūsų kontrolės mastas, o lyderių skaičius, kuriuos jūs įgalinate kaip lyderis. C. Groeschel provokuoja susimąstyti ir užduoda klausimą: „Kaip tobulėju? Atsakymas – ,,Kai pasimokau iš savo kvailumo!“.
Dabar kiekvienas pagalvokite ar yra kas nors, ką labai kontroliuojate, nors turite tai paleisti? Gal Jūs ir esate tas trukdis, stabdantis visos organizacijos pažangą, nes per daug kontroliuojate, nors turėtumėte paleisti? Jei nežinote, paklauskite šalia dirbančių kolegų, jie tikrai pasidalins savo įžvalgomis. O ten, kur yra nežinia, visada slypi galimybės. Palikite joms vietos. Atsakykite sau, kokio skausmingo sprendimo bandote išvengti? Gal jau atėjo tinkamas metas jį priimti?
C. Groeschel teigimu „Nėra didesnio skausmo – nei lyderio skausmas“. Iškart pagalvosite, o kas gi slegia. Atsakymas labai paprastas – atsakomybė. „Jei Tau neskauda – Tu nevadovauji“ – tikriausiai sunkiai pasiginčytumėme dėl šios C. Groeschel minties. „Laikas suprasti, kad lyderio gebėjimas vadovauti ateityje, priklauso nuo jo gebėjimo priimti skausmą šiandien. O kai lyderis tobulėja, laimi visi! Tad, tobulėkite ir Jums padėkos visa Jūsų komanda!” tvirtina PLK ambasadorius.
Veiklos užkuriančios ugnelę ir padedančios pakilti. Marcus Buckingham
Knygų autorius, verslo konsultantas ir vienas įtakingiausių psichometrinių rodiklių organizacijoje tyrėjų Marcus Buckingham (Markas Bakingamas) skatina į vienerius savo gyvenimo metus pasižiūrėti kaip į 52 sprintus. Žiūrėti į kiekvieną savaitę ir kiekvieną savaitės dieną ir nepamiršti „darbas – pertrauka“.
Atrodo akivaizdu, bet dažnai tai prasilenkia su realybe. M. Buckingham kviečia susivokti, kad mūsų gyvenime yra ne vienas, o daug takelių. Jei viename nesiseka, tai dar nereiškia, kad čia pasaulio pabaiga ir nėra kitų takelių. Tikrai yra ir kitų takų, kuriuose jūsų laukia sėkmė, pasisekimas, pažanga ar kažkas didingo. Tyrėjas kviečia susimąstyti ir užduoti sau klausimą „Kiek džiaugsmo ar meilės, jums teikia jūsų veikla“?
Juk suprantate, kad jūsų gebėjimas išlikti atspariais labai priklauso nuo to ar suprantate, kurios veiklos suteikia jums energijos, užkuria ugnelę. Žinojimas, kas jums patinka yra begalinė jėga. Ir visgi, kaip elgiamės susidūrę su gyvenimo išbandymais? Klausimas, kurį užduoda M. Buckingham ne apie tai: „Ar jūs krisit?“, klausimas „Kiek ilgai liksite ant žemės ar kiek giliai panersite, kaip greit iškilsite į paviršių, įkvėpsite oro ir su pasitikėjimu bei užsidegimu judėsite į priekį“.
Baimė – jėga skatinanti judėti pirmyn. Bear Grills
Bear Grills (Beras Grilsas) – dokumentinių laidų apie gamtą autorius bei žvaigždė, keliautojas, rašytojas, jauniausias Skautų vadas, Britų karališkųjų jūrų pajėgų pulkininkas, 23 m. įkopė į Everestą, praėjus keliems mėnesiams po siaubingos traumos, patirtos neišsiskleidus parašiutui.
Savo pranešime B. Grilsas pateikė 4 perliukus, kuriuos susirinko pačiais sunkiausiais laikais ir kurie jį varo į priekį bei padeda išgyventi gyvenimo audras. Keliautojas kvietė apmąstyti kaip šie keturi dalykai (nesėkmės, baimės, ugnis ir tikėjimas) galėtų daryti įtaką jūsų lyderystės kelionėje. B. Grilsas kalba, kad visi lyderiai vienu ar kitu metu kopia į viršukalnes bei eina per slėnius, kovoja su sunkumais ir abejonėmis. Jis tvirtina: „Mus formuoja tai, ką matome veidrodyje. Tai ką ten matome, gali mums padėti arba pakenkti“.
Siekiant tikslo nėra aplinkelio, leidžiančio apeiti nesėkmes
Bear Grills (Beras Grillsas)
Greičiausiai kiekvieną apninka dvejonės, kai abejojame savimi, susimąstome dėl nesėkmių baimės. Bet pripažinkime, kad laikui bėgant nesėkmės padeda išsiugdyti gebėjimą greitai atsitiesti ir atgauti jėgas. Tai patvirtina ir B. Grilsas, teigdamas, kad „Siekiant tikslo nėra aplinkelio, leidžiančio apeiti nesėkmes. Juk nesėkmės yra tarsi vartai per kuriuos patenkate ten, kur norite būti, ieškodami rakto į sėkmę, judėdami link svajonių išsipildymo. Susitaikykite su nesėkmėmis, nevenkite jų, verčiau suvokite jų svarbą. Atsakykite sau klausimą ar galite įvardinti, kokios nesėkmės, patirtos jūsų lyderystės kelionėje, padėjo išsiugdyti gebėjimą greitai atsitiesti ir atgauti jėgas? Ar yra nesėkmių, nuo kurių anksčiau bėgote ir bėgate iki šiol? Kad ir kas mes būtume, gyvenimas mus išmėgins fiziškai, psichiškai ir emociškai. Bet viską nulems mūsų reakcija į tą išmėginimą. O gyvenimas ne visuomet apdovanoja protingiausius ir talentingiausius. Jis dažnai numoja ranka į egzamino rezultatus, gerą išvaizdą, laipsnius ar titulus, bet apvainikuoja atkaklius, protingus, tuos kurie eina pirmyn nepaisydami baimės“.

Keliautojas drąsina pasitelkti baimę kaip varomąją jėgą, leidžiančią judėti į priekį, išdrįsti pažvelgti baimei į akis, o ne bėgti nuo jos. B. Grilso nuomone: „Mūsų baimės ir nesėkmės turėtų virsti jėga, skatinančia judėti pirmyn, nepaisant iškilusių sunkumų ir padėti ištverti tai, kas ne mūsų jėgoms. Ir neabejotinai, kiekvienas tą jėgą savyje turime, kuri padeda siekti rezultatų ir žengti dar truputį pirmyn“. Keliautojo teigimu: „Skirtumas tarp paprasto ir nepaprasto gana nedidelis – tik truputis.“ B. Grilsas skatina nepamiršti ir matant, jei kažkas yra neįmanoma, susiimti, įdėti dar šiek tiek pastangų, žengti vienu žingsneliu toliau ir suprasti, kad tas truputis ir paverčia jūsų darbą nepaprastu.
Skautų vadas primena ir motyvuoja, sakydamas: „Jei jūsų viduje netyla balsas „čia jums ne vieta – pasiduokite“, kartais tereikia vienos žarijos „nepasiduokite, niekuomet nepasiduokite. Juk vidinė ugnis – brangiausias jūsų ginklas. Ne talentas, ne įgūdžiai ar žinios. O ištvermė, gebėjimas greitai atgauti jėgas“. B. Grilsas pabrėžia: „Kiekvienas iš mūsų turim savo Everestą“.
Keliautojas labai gerai supranta, kad jo stiprybė ateina iš vidaus, o kiekvienas kopimas į viršukalnę reikalauja nesėkmių, baimių, ugnies ir tikėjimo. Tikėjime randame gerumo ir dėkingumo galią. Tikėjimas neabejotinai yra kelionė į kurią leidžiamės kiekvieną dieną ir kuriai reikia tikros drąsos. Tas kelias dažnai pasirodo sunkesnis nei manėme, bet gyvenimas išmoko, kad kuo viskas sunkiau, tuo didesnis pasitenkinimas laukia pabaigoje. Juk svarbiausia paprasti dalykai – tai kas veda mus per tamsią naktį ir priverčia nusišypsoti saulėtą dieną.
Psichologinis saugumas komandoje. Amy Edmundson
Rašytoja, Harvardo verslo mokyklos dėstytoja, viena įtakingiausių mąstytojų lyderystės srityje, Amy Edmonson (Eimė Edmundson) savo pranešime „Psichologinis saugumas – būtina sąlyga šiuolaikinėje organizacijoje“ dalinosi mintimis, kaip elgtis norint padėti kitiems susiduriantiems su nauja realybe pasijusti patogiai. Atsakymas – padaryti taip, kad bet kuriuo metu, bet kurio žmogaus balsas būtų svarbus. Mąstytoja kviečia nebijoti kalbėti, nebijoti garsiai išsakyti savo nuomonės ir pasakymas „aš tiesiog negalėjau“, deja apibūdina daugelyje organizacijų esančią tikrovę, vedančią prie praradimų ir netekčių. Dažnas atvejis, kai protingi, kruopštūs darbuotojai reikiamą akimirką pasijunta lyg paralyžiuoti, tampa neįgalūs ištarti nors žodį, nes nenori pasirodyti neišmanėliai, nekompetentingi ar įkyrūs. Bet tai nereiškia, kad dėl to geriau neuždavinėti klausimų ar nepripažinti klaidų ar silpnybių. Tikriausiai daugeliui pažįstama situacija. Ar tai svarbu – žinoma!
Lyderių uždavinys – brėžti aukštus standartus ir įgalinti žmones tų standartų siekti
AMy edmundson (Eimė Edmundson)
A. Edmonson kviečia nepamiršti ir pabrėžia: „Lyderių uždavinys – brėžti aukštus standartus ir įgalinti žmones tų standartų siekti“, o psichologiniam saugumui kurti reikalingas nuolankumas, smalsumas ir empatija. Pranešimo pabaigoje mąstytoja ragina grįžus į savo darbo vietas kurti savo komandoms psichologinį saugumą, uždavinėjant gerus klausimus, skatinant nuomonių skirtumus, padėkojant už skaudžias įžvalgas ir mąstant į priekį.
Komforto zonos palikimas. John Maxwell
Daugybės knygų autorius, lektorius, lyderystės ir vadybos ekspertas John Maxwell (Džonas Maksvelas) savo įžvalgomis patvirtina, kad tikrieji lyderiai mėgsta iššūkius, jiems patinka tai, kas yra truputį sunkiau, o atsiradusi krizė skatina palikti komforto zoną. J. Maxwell teigimu: „Viskas, ko labai norite, bet neturite yra ne jūsų komforto zonoje“. Tai yra priežastis, kodėl to neturime. Jei tai būtų mūsų komforto zonoje, tai jau būtų mūsų rankose ir mes tuo naudotumėmės. Bet tai nėra mūsų rankose, nes reikia surizikuoti ir išlipti iš komforto zonos. Paklauskite savęs „Kaip dažnai išlipu iš komforto zonos?“. „Gal esate žmogus, kuriuo visuomet norėjote būti, bet vis negalėjote tapti. Dabar – laikas tam pokyčiui. Šiaip ar taip, jau teko palikti komforto zoną. Eikite ir darykite tai, kas leis jums tapti geresniu žmogumi ir geresniu lyderiu“, – dėsto lyderystės ir vadybos ekspertas.
Mes visi krizės akivaizdoje patiriame emocijas, susikuriame begales baimių, užduodame sau daug bereikalingų klausimų ir vis abejojame. Mes nemokame tiesiog pašalinti baimės. Bet mes turime tikėjimą, įsitikinimus ir viltį. Kaip tvirtina J. Maxwell: „Auga tai, kam skiriame daugiausia dėmesio“, o „tai į ką nekreipiate dėmesio pamažu ima trauktis“. Belieka tikėti. Taigi, visas baimes, dvejones ir neaiškumus palikite nuošalyje. „O kas nutinka, kai lyderis tobulėja? Laimi visi!“ – J. Maxwell dar kartą patvirtina C. Groeschel išsakytas mintis.
Darbuotojų įtraukimas ir pastebėjimas. Carla Haris
Harvardo universiteto tarybos ir „Walmart“ korporacijos direktorių valdybos narė, knygų apie verslą ir strategijų kūrimą autorė Carla Haris (Karla Haris) dalinasi savo mintimis ir atsako į klausimą „Kaip parodyti, kad esate įtraukiantis lyderis?“ Atsakymas akivaizdus ir nepamirškite to daryti kasdien, bendraudami su savo komanda. Žinutė labai paprasta – „matau tave“, „girdžiu tave“.
Galimybių matymas. Jason Jaggard
Novus Global vadovo ir įkūrėjo, verslo konsultanto, knygų autoriaus ir lektoriaus Jason Jaggard (Džeisonas Džegardas) teigimu: „Organizacijos sėkmė priklauso nuo vadovo ir komandos intuicinių apskritimų dydžių. Juk visi labai gerai žinome ir suprantame, kad mes niekada nepasieksime tikslų, kurių įgyvendinimu netikime“.
Verslo konsultantas pataria atkreipti dėmesį teigdamas, jog mums nematomos galimybės egzistuoja, ir dažniausiai šios galimybės yra svarbiausios mūsų ateičiai. Tad, lyderi, prisimink šiuos Novus Global vadovo ir įkūrėjo žodžius „Pasauliui reikia lyderių ir komandų, kurios mato tai, kas nematoma ir to pasekoje daro tai, kas kitiems atrodo neįmanoma“ ir įgyvendink juos realybėje.
Civilizuotas elgesys darbo aplinkoje. Shola Richards
Charizmatiškasis, civilizuoto elgesio darbo aplinkoje ekspertas, lektorius, mąstytojas Shola Richards (Šola Ričardsas) pateikė keletą būdų, kaip elgtis pačiam ir kaip bendrauti su aplinkiniais, kaip eliminuoti tai, kas mus silpnina, paaiškino kuo geranoriškumas skiriasi nuo mandagumo, kaip tapti lyderiais puoselėjančiais civilizuotą bendravimą.

Ekspertas primena, kad mūsų elgesys su kitais lemia tai, kas mes esame. Jis kviečia pasinerti į nuoširdumu persmelktą pokalbį apie tai, koks elgesys darbo aplinkoje, padeda pasiekti verslo rezultatų. Mąstytojas akcentuoja, jog šiame pasaulyje yra dviejų tipų žmonės. Vieni – verčia mus pasijusti gerai vos įžengia vidun, kiti – verčia pasijusti gerai vos išėję.
Tačiau patys suprantame, jog tam, kam nepadedame taško, sėkmingai keroja toliau. S. Richards skatina prisiminti jūsų pirmąjį darbo pokalbį ir siūlo užsibrėžti taisyklę, kuri skambėtų taip: „Ko nedarytumėte pokalbyje dėl darbo, to nedarykite pačiame darbe“.

Kalbėdamas apie komandą, ekspertas skatina užduoti sau klausimą: „Ar jums įprasta samdyti žmones, kuriuos laikote nereikšmingais, atlikti darbus, kurie nėra svarbūs? Nes jei taip, vadovo darbas – apskritai ne jums“. Galima rasti daugybę pasiteisinimų, tačiau „Bet koks blogas elgesys tėra nemokšiška kokio nors nepatenkinto poreikio išraiška“,- savo mintimis dalijosi ekspertas. Baigdamas pranešimą S.Richards lyderiams palinkėjo civilizuoto vadovavimo, nes būtent jų sprendimai ir nulems, ką jie paliks po savęs.
Dėkojame dalyviams, partneriams ir pašnekovams. Iki kitų susitikimų!
Konferencijos organizatoriai ir savanorių komanda ypatingą padėką išreiškia visiems rėmėjams, prisidėjusiems prie konferencijos įgyvendinimo. Dėkojame „Lyderiams LT“ savanorių komandai, prisidėjusiai prie atmosferos sukūrimo. Tikimės, visa mūsų komanda padėjo dalyviams pasijusti svarbiais ir ypatingais, širdingai stengiamės atiduoti dalelę savęs, apgaubdami jus dėmesiu ir šiluma.

Viliamės, kad iš kiekvieno išgirsto pranešimo, bendravimo su kolegomis jūs pasisėmėte patirties, tikėjimo ir stiprybės. Tikimės, kad visa tai jums padės atremti iššūkius ir su nauju įkvėpimu, prasmingai ir ryžtingai žengsite į priekį, nepamiršdami žmogiškumo. Tikriausiai įsitikinote, kad neapibrėžtumas – tik lengvas pratimas, padėsiantis sustiprėti, tobulėti ir neklaidžioti sudėtingais verslo labirintais. Bet klysti žmogiška, tad nebijokite susimauti šiais pilnais neramumų laikais!
Konferencijos žurnalistė Diana Žiurlytė pertraukų metu kalbino konferencijos dalyvius, siekdama sužinoti jų nuomonę apie lyderystę, lyderio savybes, išsiaiškinti, kokios jų asmeninės savybės padeda jiems dirbti komandoje, su kokiais iššūkiais tenka susidurti, kokios baimės aplanko, ką vertingo išsineša iš dalyvavimo konferencijoje. Už pokalbį dėkojame Jūratei Butinavičienei (UAB „cargoGO Logistics“), D.Kajokui („Avion Express“), Martynui Augaičiui (UAB „Vilniaus vandenys“), Edgarui Stanevičiui (UAB „Švaros broliai“), Tomui Kvedarui (UAB „Kauno grūdai“), ugdymo partneriams Gediminui Anužiui, Robertui Mincevičiui, Irinai Rušmanei, Romanui Gaidukui („Grand partners“), Dovaldui Kušlikui (LT Lyderiams), savanorėms Šarūnei Tilvikaitei ir Simonai Deveikytei (LT Lyderiams). Išsamesniais interviu pasidalinsime kitame straipsnyje.
Straipsnio autorė Diana Žiurlytė