fbpx

PLK savanorių orkestras

Visi savanoriai prisidėję prie konferencijos

PLK savanoriai – fantastinė komanda, kurianti stebuklus, apgaubianti rūpesčiu, padedanti, apgalvojanti kiekvieną smulkmeną ir detalę, pradedant PLK programos paruošimu, technine renginio organizavimo dalimi, derinimu su pranešėjais, rinkodara ir komunikacija, informacine sklaida, o baigiant meniniu pasiruošimu, konferencijos koordinavimu bei svetingumu.

Neįkainojama patirtis

Savanoriaudamas PLK įgauni neįkainojamos patirties, kuri ugdo ir augina, gali pajusti širdžių ir idėjų giminystę, bendrystės jausmą, neblėstantį entuziazmą ir per kraštus trykštantį pozityvą, gyvai pamatai ir išgirsti lyderystės pavyzdžius, pasisemi įkvėpimo. Čia naujai užmegztos pažintys ilgainiui tampa artimomis draugystėmis. Kiekvieną kartą savanoriaudamas atrandi kažką naujo, nepatirto.

PLK savanorių orkestro dirigentė

Skirtingi, bet tuo pačiu ir panašūs, draugiški, tikri, nuoširdūs, atviri, nebijantys rizikuoti ir pripažinti savo klaidų, įkvepiantys, atsakingi ir žmogiški – tokie yra PLK savanoriai, kuriems diriguoja savanorių vadovė, nuostabioji panelė delegacija, Šarūnė Tilvikaitė! Šarūnei į pagalbą visada atskuba „Lyderiams LT“ vadovas Dovaldas Kušlikis, Simona Deveikytė, Modesta Brukštaitė, Daiva Bliūdžiuvienė, Aurelija Kemešienė, Rusnė Maria Šidlauskaitė, Mantas Beniulis su savo komandų savanoriais, maldos, pardavimų ir švaros komandos bei daugelis kitų savanorių, prisijungusių prie „Lyderiams LT“ komandos.

Energija, kuri liejasi per kraštus

Šarūnė Tilvikaitė – energinga, rūpestinga, užjaučianti, empatiška, laisvę mėgstanti savanorių vadovė. Jai labai patinka žmonės. Šarūnė atvira ir dėkinga Dievui, kad jai duota truputį daugiau energijos, nei įprastam žmogui skirta.

Privilegija dirbti kartu

„Šarūne, ar tu dar gyva, ar ant kojų stovi?“ – dažnas klausimas, kurį savanorių vadovė girdėdavo konferencijos metu. Ir ji atvira: „Galvoju, kaip man pasisekė taip susidėlioti komandą, kad žmonės žiūrėtų į mane ir klaustų, ar man viskas gerai. Bet aš galvoju, kaip jūs laikotės? Nes jūs visą darbą darote už mane. Aš tik tuos darbus sudėlioju.“ Tad kalbėdama apie savo komandą atsiliepia tik gražiausiais žodžiais: „Man yra privilegija dirbti šalia tokių žmonių.“

Rūpestingumas ir svetingumas

Šarūnės darbas, užimant PLK renginio koordinatorės, savanorių vadovės pareigas, yra pasirūpinti komanda, kad nė vienas niekada nebūtų užmirštas. Nes renginio metu visi kampeliai yra pripildyti savanorių: tiek automobilių stovėjimo aikštelėje, tiek prie durų pasitinkant dalyvius, juos registruojant, kažką perkant ar nuimant taurę nuo stalo. Visi iki vieno yra savanoriai. Svetingumas yra viena iš „Lyderiams LT“ kertinių vertybių.

Stebuklų miškas

Savanorių vadovė didžiuojasi visais savanoriais pabrėždama, jog turi kosminę komandą. Tai lyg tikras stebuklų miškas. Savanoriai suvažiuoja iš įvairių Lietuvos kampelių, net pasiima kelis laisvadienius, kad galėtų prisidėti prie šio nuostabaus renginio įgyvendinimo.

Viskas jau padaryta

Šarūnės teigimu, ji deleguoja darbą, o savanoriai padaro dar daugiau, negu reikia. Dažnai būna atvejų, kai ji nieko net nesako, o darbai jau padaryti, sutvarkyti. Ir tai vyksta per visas konferencijos dienas. „Ir suvoki, kad viskas vyksta, nes prieš renginį viskas buvo aptarta, sugalvota. Atrodo, ir ne tiek daug tų susitikimų turėjome, tačiau jie buvo naudingi, konkretūs pokalbiai. O ir pati nebijau delegacijos, nebijau pati eiti ir valyti, daryti kavos ar „užkaišioti“ kažką“ – savo mintimis dalijasi savanorių vadovė.

Savanorių vadovė į iššūkius žvelgia kaip į teigiamus dalykus, kuriuos reikia spręsti kūrybiškai. Šarūnė juokauja: „Matematika man niekada nesisekė, bet iššūkiai konferencijos metu gliaudosi kaip riešutėliai“. Pasitaiko atvejų, kai ji nežino, ką daryti, bet tiesiog nesijaudina dėl to, nepanikuoja ir kitiems panikos nesukelia. Šarūnė tiki, jog, kai žmogus yra pastatytas į savo vietą, jis atsiveria. Stebuklai vyksta, kai yra vieta, yra poreikis. Nors ir laukia daugybė iššūkių, žmogus, kuris yra savo vietoje, pradeda žydėti savo kūrybingais sprendimais, greita reakcija.

Drąsa būti vienu žingsneliu toliau

Atsakydama į klausimą, „Ką galėtum pasakyti savo komandai?“, Šarūnė juokauja: „Kad ir toliau norėtų su manimi dirbti. Sukasi tik vienas žodis – drąsos. Kad tai būtų dar vienu žingsneliu toliau, o kitame renginyje įgyvendintų savo kūrybiškiausias idėjas. Nors, tiesą pasakius, nei vienam iš savanorių tos drąsos netrūksta.“ Visgi, Šarūnė linki drąsos, nebijoti paprašyti, drąsos veikti, įgyvendinti keisčiausias savo idėjas ir vizijas.

Tvarkdarių ir sveikintojų komandos koordinatorės iššūkiai

Rusnė Maria Šidlauskaitė jau penkerius metus yra PLK konferencijos „Tvarkdarių ir sveikintojų“ komandos savanorių koordinatorė. Mergina pripažįsta, jog PLK teko susidurti su iššūkiais, kurie smogė į jos intraversiją ir tapo lūžio tašku bei labai gera bendravimo mokykla. Todėl Rusnė stengėsi ne nurodinėti savanoriams, o kaip tik paskatinti juos ir šiltai ėjo į kontaktą.

Dėl kitų

Jai PLK – susijungimas motyvuotų ir šiltų vidumi žmonių, kurie nori padaryti kažką ne dėl savęs, o dėl kitų, skleisti Viešpaties žinią ir lyderystės paslaptis, įkvėpti kitus, kad jie padarytų pokytį, kuris yra jų rankose. Rusnė didžiuojasi savanorių komanda ir skatina išdrįsti, nebijoti išeiti iš savo komforto zonos.

Augimas ir pagalba vienas kitam

Kalbėdama apie savanorių komandą, Rusnė teigia: „per šitas tris dienas pamačiau labai gražų augimą, pajutau, kaip su kiekviena diena visi vienas kitą labiau jaučia ir žino, ką daryti, padeda vienas kitam. Tai ne darbas, o tikra savanorystė.“ Rusnės teigimu, PLK konferencija metai iš metų augina ne tik savo dalyvių auditoriją, kurie sugrįžta vėl ir vėl, bet ir savanorių komandą, kurie nori čia būti.

Rusnė su savo savanorių komanda, Pasaulinėje Lyderystės Konferencijoje

Naujos galimybės ir puikūs žmonės

Daiva Anilionienė – savanorė, prisijungusi prie PLK savanorių komandos likus mėnesiui iki konferencijos pradžios. Daiva ieškojo naujų galimybių, pažinčių, žmonių ir idėjų. Savanorės teigimu: „man tas savanoriavimas pasitaikė labai laiku, nes gavau neįkainojamos patirties ir išsinešu labai daug. Tiesiog pamačiau, kad yra tokia organizacija, kurioje yra tokie puikūs žmonės.“

Emocinis ryšys

Kalbėdama apie save ji atvira: „esu žmogiška ir prieinama, pirmiausia, man svarbu sukurti emocinį ryšį su žmogumi, su kuriuo turiu kažkokių interesų kartu kažką nuveikti“. Daivą motyvuoja geri žmonės, esantys aplink ją. Jei ji papuola į tokią aplinką, tiesiog nieko geriau ir negali būti.

Ten, kur ir turėjo būti

Savanorė džiaugiasi, jog PLK susiburia geri žmonės, kurie nori gero visiems. Nuo pat pirmos akimirkos, kai Daiva prisijungė prie PLK, ji jaučiasi savo vietoje, taip, lyg būtų atsidūrusi ten, kur ir turėjo būti, ir yra apsupta nuostabių, gerų, šiltų žmonių. O pati savanorystė įrodo, jog žmogus turi gerų intencijų ir gerų norų kažką nuveikti. Tad linki, kad kuo daugiau žmonių užsikrėstų savanorystės „virusu“.

Maža dalelytė

Už įamžintas akimirkas dėkojame savanoriui Tomui Mareckui!

Nuotraukoje pats Tomas Mareckas

Kiekvienais metais PLK savanoriai padaro tai, kas dažnai lieka už kadro. Jie daro stebuklus, savo buvimu sukuria tokią galingą atmosferą, ypatingą nuotaiką bei pasirūpina, kad jaukumu ir nuoširdumu būtų pripildyta kiekviena erdvė. Tokie jau jie yra! Ir aš labai džiaugiuosi, kad esu viso to maža dalelytė. Kviečiu ir Tave! Prisijunk prie PLK savanorių komandos! Laikas, praleistas PLK, nudažys Tavo gyvenimą kitomis spalvomis. Pasinaudok šia likimo dovana!

Straipsnį parengė ir pašnekovus kalbino PLK ambasadorė, „Mokymų kodas“ vadovė Diana Žiurlytė


Pasaulinė Lyderystės Konferencija:

Palikite komentarą