Mano įtakos kelionė prasidėjo dar mokykloje kvietimu sudalyvauti PLK

Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0

Parodytas dėmesys ir noras investuoti į mane, moksleivį, man padarė didžiulę įtaką.

Pirmą kartą dalyvavau Pasaulinėje lyderystės konferencijoje kai dar mokiausi mokykloje. Mano jaunimo pastorius, jau ne kartą dalyvavęs konferencijoje, šį kartą nusprendė su savimi pasiimti pora moksleivių, vedančių mažas grupeles ir dalyvaujančių jaunimo veikoje. Tuo metu nesupratau, kodėl į konferenciją pakvietė ir mane. Tačiau dabar žiūrėdamas atgal suprantu, kad jis kažką mumyse matė ir dėl to investavo savo laiką.

Kažkieno sąmoningas noras investuoti į mane, moksleivį, padarė didžiulę įtaką. Pagalvojau: „Oho, kiti mano, jog esu vertas jų laiko ir energijos“.

Kibirkštėlė vedanti kurti ir daryti įtaką

Baigdamas mokyklą supratau, kad noriu panaudoti savo kūrybiškumą kurdamas vaizdo įrašus. Dalyvavau jaunimo konferencijoje ir jos metu rodė įvairius trumpus, „apšilti“ padedančius vaizdo klipus. Žiūrovų reakcijos į šiuos vaizdinius man paliko neišdildomą įspūdį. Pamaniau: „Kaip norėčiau ir aš taip daryti!“ Čia ir įsižiebė mano kūrybos kibirkštėlė. Taip prasidėjo mano įtakos kelionė.

Pagalvojau: „Oho, esu vertas kitų į mane investuojamo laiko ir energijos“.

Savo bažnyčioje įsitraukiau į daugybę kūrybinių projektų, o pradėjęs dirbti su Pasauliniu lyderystės tinklu ir įmone „OX Creative“ (viena iš PLT kūrybinės medijos partnerių), pastebėjau, kad mano įtaka gali turėti dar didesnę prasmę.

Žmonės, dirbantys ties kūrybiniais konferencijos aspektais, įkvėpė mane pamatyti, kokią galią turi vaizdiniai ir kūrybiškas istorijos pateikimas. Apmaudu, kai dėl prastai parinktų ar sumontuotų vaizdo įrašų nukenčia nuostabus pranešimas ar prarandamas entuziazmas. Tačiau geri ir gražūs vaizdiniai gali paliesti ir teigiamai paveikti žiūrovą.

Vienas didžiausią įspūdį man palikusių įrašų buvo pelno nesiekiančios organizacijos „Liberty North Korea“ vaizdo įrašas. Pagrindinė jų misija yra suteikti pagalbą Šiaurės Korėjos pabėgėliams integruotis į visuomenę. Vaizdo įraše pasakojama, kaip moteris pabėgo iš Šiaurės Korėjos su savo kūdikiu, vaizduojama jos apsisprendimo bėgti ar likti akimirka. Štai tokius vaizdo įrašus noriu kurti!

Kai pradėjau dirbti su Pasauliniu lyderystės tinklu, pradėjau save matyti kaip vadovą, kuris daro įtaką.

Daug dirbau montuodamas konferencijos vaizdo medžiagą, per tai manyje tarsi įsišaknijo mintis, jog galiu daryti įtaką kitiems. Todėl, jeigu ir neini vadovo pareigų, viskas, ką darai ir sakai, gali daryti įtaką kitiems.

Jaunystėje investuodamas į savo lyderystę gali daryti ilgalaikę įtaką kitiems. 

Dabar suprantu, kad geru vadovu netampama per naktį. Taip pat suprantu, kad neįmanoma vieną rytą atsibusti kūrybiškesniam negu buvai vakar. Prisimindamas mokyklos laikus ir dalyvavimą pirmojoje konferencijoje galbūt neatsimenu, visko ko išmokau, tačiau kažkieno noras į mane investuoti ir tiesiog buvimas ten atvėrė man duris būti ten, kur esu šiandien. Viskas prasideda nuo pasiryžimo būti ten, kur turi būti, kurį seka darbas ir praktika.

Galbūt atrodo, kad kūrybinis procesas trunka ilgiau, negu turėtų, bet tapti menininku trunka laiko.  Skirdamas pastangas tobulinti savo vadovavimo įgūdžius šiandien galėsiu tinkamai panaudoti savo įtaką tam, kad galėčiau atrasti bendrą kalbą su žmonėmis ateityje.

Visiems jauniems, pradedantiems vadovams – tinkamiausias laikas investuoti į save yra dabar.

Esu be galo dėkingas jaunimo pastoriui, kuris atvedė mane į konferenciją. Prieš ją neturėjau jokių galimybių išgirsti įvairių sričių specialistų pranešimų. Tai praplėtė mano pasaulėžiūrą. Mokykis vadovauti kol esi jaunas ir tavo įtaką išliks ilgą laiką.

Tavo balsas ir įtaka – svarbūs!

Prisijunk prie „Padovanok bilietą kitam“ projekto . Daugiau informacijos

Straipsnį paruošė Pasaulinės lyderystės konferencijos komanda. PLK vyks lapkričio 22-23 Siemens arenoje. Konferencijos pagrindiniai rėmėjai: knygos.lt ir Nestle. Rėmėjai: Akvilė, Vytauto spa, Geros grindys, Dzūkija

Iš anglų k. vertė Nora Popova

Adaptavo Jonas Petrikas

Straipsnio autorius: Peteris Kim

Pasaulinio lyderystės tinklo kūrybos specialistas

Orginalus straipsnis (Anglų k.):
Responding to Feedback You Disagree With

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.