fbpx

Lyderis savo noru: apie savanorio daromą įtaką

Trečiadienio vakaras. Klaipėdoje, prie pat molo įsikūrusioje „Ateik ateik“ kavinėje kaip visuomet skamba muzika, kvepia ruošiama kava, prie staliukų šnekučiuojasi kavinės lankytojai. Tačiau šurmulys vis didėja – renkasi žmonės, nešamos kėdės, kabinamos dekoracijos. Pasigirsta renginio vedėjo balsas – „Sveiki susirinkę į renginį „Lyderis savo noru“! Šį vakarą kviečiame į pokalbį apie lyderystę ir savanorystę.“

„Lyderystė ir savanorystė? Koks neįprastas derinys…“ – Šiokį tokį pasimetimą gali perskaityti lauko kavinėje susirinkusiųjų veiduose.

Pašnekovai papludymyje „Ateik Ateik“ kavinėje „Lyderiams LT“ renignio „Lyderis savo noru“ metu

Savanorystė – tai pokyčio siekimas

O ką jums reiškia savanorystė?“ – pirmą klausimą net šešiems pašnekovams užduoda „Lyderiams LT“ vadovas Dovaldas Kušlikis. 

O tu ar esi susimąstęs, ką savanorystė reiškia tau?

Man – tai pokyčio siekimas nesitikint atlygio“ – prasitaria VšĮ „Gausus gyvenimas“ savanorė Albina Golik. „Aš visuomet norėjau dirbti su jaunais žmonėmis – padėti jiems tvarkytis su emocijomis ir jausmais. Dėl to ir studijavau psichologiją. Tai ką darome su „Gausus gyvenimas organizacija – man nuostabi galimybė. Aplink matydami daug liūdesio ir skausmo, norime parodyti, kad yra kitas kelias – pilnas vilties ir džiaugsmo. Žmonėms nereikia jaustis vienišais – reikia tik paprašyti pagalbos.“ – pasakoja buvusi LCC tarptautinio universiteto studentė.

„Tai pagalba kitam be jokios prievartos – savo noru.“ – prideda asociacijos „Mano miestas Klaipėda (MMK)“ prezidentas Aurimas Mockus, taip pat savanoriaujantis Lietuvos kariuomenėje. 

Savanoriaudamas – gali nuveikti daugiau

Aurimas užsimena ir apie tai, kad užsiimant savanoriška veikla pokytį įgyvendinti daug lengviau, jei tai darai ne vienas. „Darydamas vienas – tu gali kažką padaryti, bet jei tave vienija bendraminčiai – tie darbai tampa daug didesni.“ 

Iniciatyvos „The Hero Inside“ autorius – Andrius Matulis jam pritardamas papildo, kad savanorystė kartais panaši į laboratoriją. „Galbūt pradžioje nežinai, kur ką pilti, bet turi draugų, kurie pasako, kur kas tinka.“

Savanoriaudamas ne tik duodi, bet ir gauni

Draugų palaikymas, bendraminčių pagalba – tik keli dalykai, kuriuos savanoris gauna dovanodamas savo laiką. Jei tau teko savanoriauti, turbūt ant pirštų nesukaičiuosi kiek draugysčių užmezgei ir kiek pamokų apie save išmokai.

„Savanorystė – tai galimybė pažinti ir išmokti. Tu ne tik duodi, bet ir gauni.“ – dalinasi „Klaipėdos dramos teatro“ kultūros projektų koordinatorė Lina Lencevičiūtė, laisvalaikių savanoriaujanti organizacijoje „Niekieno vaikai“ .

Jai pritaria ir daug metų savanoriavusi, o dabar savanoriams vadovaujanti „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė“ projekto vadovė Greta Statkutė-Meškauskienė: „savanorystė žmogui yra proga rasti save bei ieškoti tobulėjimo. Tai padeda pačiam savanoriui, bet taip pat kuria vertę aplink esantiems žmonėms.“ 

Savanorystė – tai galimybė pažinti ir išmokti. Tu ne tik duodi, bet ir gauni.

Lina LEncevičiūtė

„Savanoris per veiklą savyje atranda labai gražių dalykų. Labai viskas priklauso nuo to, ko žmogus ieško eidamas savanoriauti.“ – antrina „Lietuvos Jūrų muziejuje“ su savanoriais dirbanti Jurgita Vasiljevienė.

Norėdamas atrasti laiko, turi įsivertinti, kaip stipriai to nori

Tiesa, dažnai savanoriams vienas didžiausių iššūkių yra užimtoje dienotvarkėje atrasti laiko. Paklaustas, kaip jaunam žmogui suderinti mokslus, darbą, laisvalaikį ir savanorystę, laisvalaikiu motociklu važinėjantis verslininkas ir asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ prezidentas Aurimas Mockus atsako: „turi įsivertinti, ar gali tai atlikti ir paklausti savęs, kaip stipriai to nori?“ Jei gali ir nori – laiko atrasi.

Tiesa, visi pašnekovai užtikrina, kad tai, ką jiems pavyko atlikti, visuomet atperka įdėtas pastangas ir paaukotą laiką. Andrius, plaukdamas baidare, pardavinėja nuplauktus kilometrus, kad galėtų prisidėti prie 3 jaunuolių veiklos. Šie jaunuoliai neskaičiuodami laiko siekia savo svajonių, o ir prie jų veiklos prisidėti vienas malonumas. Lina, savanoriaudama organizacijoje „Niekieno vaikai“, padeda vaikams pasijusti reikalingais. Greta su „Choose Klaipėda“ savanorių komanda keičia miesto veidą ir požiūrį, kad Klaipėdos jaunimas nieko nenori. O Jurgita su šypsena atsimena savanorius, kurie būtent per savanorystę atrado profesinę kryptį, kurioje ir šiandien siekia karjeros aukštumų.

Pokytis tavo rankose!

Turbūt retas iš mūsų savanorystę asocijuojame su lyderyste. Tačiau abiejų, lyderių ir savanorių, motyvacija ta pati – abu daro įtaką, skiria laiką ir savo talentus, kad visuomenėje įvyktų pokytis. Dažnai geriausi lyderiai yra buvę ir esami savanoriai.

O savanorių daromas pokytis išties didelis. „Choose Klaipėda“, „Gausus gyvenimas“, „Lyderiams LT“ bei daugelis kitų organizacijų veikia išskirtinai savanorių dėka. Savanorių, kurie mato poreikius ir imasi veiksmų. Ar esi pasiruošęs daryti įtaką? Prisijunk prie „Lyderiams LT“ savanorių komandos!

Pokytis tavo rankose!

Straipsnį paruošė Viktorija Tamošiūnaitė ir Jonas Petrikas

Palikite komentarą