fbpx

Kodėl yra svarbu būti atviru lyderiu? (Craig Groeschel)

Jei nesekate Kreigo Grošelio (Craig Groeschel) Lyderystės tinklalaidės, daug ką prarandate! Ta proga pristatome jums vieną iš tinklalaidės epizodų (anglų kalba), kuriame gvildenama „transparency“ tema.

Susipažinkite su Kreigu ir jo lyderystės supratimu. 

Neįmanoma pervertinti atvirtumo svarbos sveikai ir brandžiai lyderystei. Negalime vadovauti jei nepasitikime. Šiame tinklalaidės epizode Kreigas aptaria tris būdus, kaip atvirumas gali sustiprinti jūsų komandą ir pagerinti jūsų, kaip lyderio, efektyvumą.

  1. Atvirumas šalina įtarimus. Įtarimai yra it organizacijos „vėžys“. Jei prarasite pasitikėjimą, prarasite ir gebėjimą vadovauti. Gali prireikti ištisų metų pasitikėjimui sukurti, tačiau norint jį sugriauti, užtenka tik akimirkos įtarimo. Bet koks menamas veidmainystės, nenuoseklumo ar savanaudiškų motyvų lygis sukelia įtarimą. 
  2. Atvirumas stiprina pasitikėjimą. Sėkmingo vadovavimo esmė yra teigiama įtaka, o ne autoriteto naudojimas saviems tikslams pasiekti. Autoritetingas bosas ir pasitikėjimą ugdantis lyderis skiriasi kaip diena ir naktis. Bosas vadovauja remdamasis savo autoritetu. Lyderis vadovauja įkvėpdamas kitus pasitikėjimu. Teigiamos įtakos valiuta – pasitikėjimas. Skambus titulas dar nereiškia, kad jumis pasitiki.   
  3. Atvirumas vienija žmones. Daugelis lyderių nepasinaudoja šia galimybe suvienyti žmones. Tokie lyderiai klaidingai tiki, kad jų komandos nariai juos mylės labiau, jei jie pasirodys esą stiprūs, išmintingi ir visada savimi pasitikintys. Tačiau realybė yra ta, kad žmonės lyderius myli labiau, jei esame tiesiog žmogiški negu autoritetingi.  

Norėdami būti atviri su kitais, turite būti atviri su savimi. Žmonės nenori sekti paskui organizaciją. Jie nori sekti paskui žmogų. 

Žmonės mieliau sektų paskui tikrus nei teisius lyderius 

Kreigas Grošelis

Atminkite, tam, kad būtumėte puikus vadovas neprivalote visko žinoti! Būkite savimi. Žmonės mieliau sektų paskui tikrus nei teisius lyderius. 

Iš anglų kalbos vertė Nora Popova

P. S. primename kad dabar gali nemokamai peržiūrėti Kreigo Grošelio praėjusių metų Pasaulinės lyderystės konferencijos pranešimą apie lyderio skausmą, chaosą ir neužtikrintumą. Jį pasieksi aplankęs #PLK22 skiltį mūsų svetainėje.

Palikite komentarą