fbpx

Kodėl negyventi gyvenimo tokio, kuriame mes sakome sau tiesą?- Paslėpti resursai

Keiskime melagingas mintis tiesa- Paslėpti resursai

Keturiasdešimt aštuntoje ,,Lyderiams LT“ tinklalaidės laidoje, tęsiame anksčiau jau pradėtą temą – Paslėpti resursai. Praėjusioje laidoje jau pasidalinome žingsniais, kaip pertvarkyti kasdienį minčių srautą,  juk ne visos jos mums naudingos. Šį kartą, didžiausią dėmesį , tinklalaidės vedėjas, Dovaldas skiria minčių formavimui.

Klausykite čia:

Kas dieną mus aplanko daug negatyvių ir pasikartojančių minčių

Remiantis moksliniais duomenimis galima teigti, jog kas dieną mus aplanko labai didelis kiekis minčių, iš kurių net 85% yra negatyvios, o 95% – pasikartojančios. Kaip ir minėjome praėjusioje laidoje, mintys tiesiogiai veikia mūsų emocijas, o pastarosios – veiksmus, todėl tokia kasdienė negatyvių minčių gausa tikrai neįkvepia. Itin sėkmingi žmonės labai dažnai išsiskiria savo mąstymu, jie nuo problemų ne bėga, bet jas sprendžia. Mintys turi labai didelę įtaką mūsų pasiekimams ir gyvenimo kokybei, todėl svarbu išmokti jas formuoti teisingai. Kaip tai padaryti? Tinklalaidės vedėjas Dovaldas dalinasi trimis žingsniais:

  1. Įsivardink. Siekiant pokyčio, būtina jį įvardinti, taip pat labai svarbu gebėti įsivardinti tikslų savo norą, pavydžiui, vietoje ,,nebenoriu tiek daug dirbti“, reikėtų tai išreikšti kaip ,,noriu baigti savo darbus nustatytu laiku“. Tokiu būdu aiškus ne tik tikslas, bet ir jo įgyvendinimo būdas. Dovaldas pataria šiam žingsniui skirti laiko, daryti tai ramybėje ir užrašyti įvardintas mintis.
  2. Keisk. Pirmiausia, nuo negatyvių minčių reikėtų atsiriboti, ir jas pakeisti naujomis, daug naudingesnėmis ir pozityvesnėmis mintimis. Šiam žingsniui Dovaldas rekomenduoja keletą įvairių metodų, vienas jų – ,,afirmacijos“. Nuolatinis pozityvių teiginių kartojimas iš pradžių atrodo gana erzinantis procesas, tačiau vėliau iš tiesių priverčia prisiminti įvairius įvykius, kurie patvirtina, jog ši mintis yra tiesa. Visgi, ir čia mintys turi būti pakankamai racionalios: negali kartoti, jog tu puikus pilotas, jeigu niekada nesėdėjai už lėktuvo vairo. 
  3. Įtvirtink. Naujos, pozityvios mintys turi vesti prie tinkamo veiksmo ir jį įtvirtinti. Pavyzdžiui, geras sportininkas – aktyvi sportinė rutina

,,Mano sunkumai mane formuoja,…,net jeigu ir juos dažniausiai lydi negatyvios mintys.“

Dovaldas

Tam, kad galėtume judėti pirmyn, mums nereikia visko daryti tobulai, svarbu būti geresniam, nei buvai vakar. Dirbti su savo vidumi daug sunkiau nei su išore, tačiau tai tikrai taip pat, gal net labiau, svarbu. Įvardink, keisk ir įtvirtink savo mintis ir pokyčiai taps daug lengvesni, malonesni, o, svarbiausia, vedantys tikslo link. Pokytis yra tavo rankose. #Paslėpti resursai

Nepraleisk progos – šiemet sudalyvauk Pasaulinėje lyderystės konferencijoje:
Pasaulinė lyderystės konferencija 2023 Palangoje!BILIETAI

Daugiau naudingo turinio tavo tobulėjimui:
Straipsnis – „Einant į priekį visada norisi vis daugiau…“ Lyderiams LT tinklalaidė

Palikite komentarą