Kaip asmeninis dėmesys gali pakeisti organizaciją

Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0

Išmokau, kad žmonės užmirš, ką esi sakęs, užmirš, ką esi padaręs, tačiau jie niekada neužmirš, kaip privertei juos jaustis. – Maya Angelou

Kaip darbuotojų vertinimo ekspertui man derėtų paminėti tokius dalykus kaip padėką už darbą ar sukurtas sąlygas aukščiausio lygio produktyvumo klestėjimui didelėse organizacijose. Tačiau yra kai kas svarbesnio. Kai mūsų organizacijoje dirbantis žmogus susiduria su asmeninėmis problemomis, o mes jam parodome empatiją, įvyksta kažkas nepaprasto. Juk mes visi esame žmonės.

Mūsų elgesys įtampos metu kalba daugiau nei tūkstantis žodžių.

Keitė, svarbi mūsų mažos, bet galingos Čikagos komandos dalis netikėtai prarado savo vienintelį brolį. Jos akyse dingo entuziazmo kibirkštis. Kas dabar bus su brolio žmona? O kaip jo vaikai? Mirtis dažnai priverčia dalykus įvertinti iš naujo.

Keitė ne tik mano kolegė, ji – draugė. Kartu su savo žmona Robin nusprendėme nuvykti į Sent Luisą ir aplankyti Keitę. Jai žūtbūt reikėjo mūsų palaikymo.

Susikrovėme lagaminus, kurių tikriausiai būtų užtekę aprūpinti mažai kariuomenei, ir kartu su savo dviem mažamečiais vaikais leidomės į kelionę. Po aštuonių valandų, 634 kilometrų ir vienos baudos už greičio viršijimą išvydome Sent Luiso vartų arką. Kairiojoje jos pusėje atsispindėjo paskutiniai saulės spinduliai, o dešinioji leidosi į tamsią žemę. Ant arkos, pagamintos iš nerūdijančio plieno, mačiau atsispindint gimimo, gyvenimo ir mirties ciklą.

Mums atvykus į laidotuves, Keitės nuostabą netrukus pakeitė paguoda. Pilna emocijų puokštė. Gili, šilta draugystės upė. Nusivylimas, sumaišytas su viltimi, kurią supranta tik tie, kurių širdys sudužusios.

Santykio kūrimas skatina pasitikėjimą ir suteikia užtikrintumo.

Pradėjau geriau suprasti mūsų santykius. Šiandien esu gelbėjimosi ratas, rytoj galiu būti skęstantysis. O Keitė man padėtų. Mūsų biuro fojė it sargas stovi Taikos lelija. Tai „O.C. Tanner“ kolektyvo užuojautos išraiška Keitei ir kasdienis priminimas, kad dirbame organizacijoje, kuriai svarbus kiekvienas komandos narys.

Gallup“ atliktas tyrimas patvirtina, kad labai svarbu darbe turėti geriausią draugą. Tai daro teigiamą įtaką skirtingiems rodikliams, nuo darbuotojo pasitenkinimo darbu iki pačios įmonės pelno.

Nėra jokios kolegų bendrystės formulės. Visų patirtys labai skirtingos.

Tačiau tam tikroje aplinkoje, lyg derlingoje žemėje, darbuotojai gali dirbti pilnavertiškai. Komandos nariai, kurių vadovai puoselėja darbuotojų gerovę ir pripažinimą, yra 38% mažiau linkę palikti organizaciją. Kitais žodžiais tariant, santykio kūrimas skatina pasitikėjimą ir suteikia užtikrintumo.

Štai keletas idėjų, kaip puoselėti ir drąsinti draugystes darbe:

1. Gyvenkite įmonės vertybėmis

Kasdien gyvenkite pagal pagrindines įmonės vertybes ir darykite viską, ką galite, kad jas apsaugotumėte. Kalbėkite apie jas darbo pokalbiuose. Minėkite jas įmonės susirinkimuose. Sėkmę susiekite su konkrečiomis vertybėmis. Pagrindinės jūsų įmonės vertybės turi būti kasdien demonstruojamos, o ne dulkėti įrašytos mokymo vadove ar iškaltos lentelėje ant sienos.

2. Įtraukite naujus darbuotojus

Pakvieskite naujus darbuotojus prisijungti prie jūsų organizacijos istorijos. Paskirkite jiems draugą-mentorių. Padėkite užmegzti draugystėms darbe. Naujokai pokyčiams yra atviriausi.

3. Skirkite pirmenybę bendravimui

Suteikite galimybes darbuotojams susipažinti ir darbo metu bendrauti. Skirkite laiko pirmadienio rytais ir parodykite, kad jums rūpi, ką jūsų darbuotojai veikė savaitgalį. Asmeninis ryšys yra pats reikšmingiausias.

4. Švęskite

Atraskite tinkamą laiką sustoti ir padėkoti savo darbuotojams už jų indėlį į jūsų sėkmę. Džiaukitės puikiai atliktu darbu. Švęskite gimtadienius. Atsidėkokite už pastangas. Sveikinkite darbuotojus jų įsidarbinimo dienos metinių proga. Asmeninis ryšys yra pats reikšmingiausias.

5. Formuokite komandą

Kartu savanoriaukite pelno nesiekiančiose veiklose. Dalyvaukite kursuose. Vykite į išvykas. Kurkite galimybes komandos nariams daugiau laiko praleisti asmeniškai vienam su kitu.

Straipsnį paruošė Pasaulinės lyderystės konferencijos komanda. PLK vyks lapkričio 22-23 Siemens arenoje. Konferencijos pagrindiniai rėmėjai: knygos.lt ir Nestle. Rėmėjai: Akvilė, Vytauto spa, Geros grindys, Dzūkija

Iš anglų k. vertė Nora Popova
Adaptavo Jonas Petrikas

Straipsnio autorius: Denis Bausedžioras
Vykdantysis „O.C. Tanner“ direktorius

Orginalus straipsnis (Anglų k.):
Changing Our Focus to Value People

Related posts

Paslaptis, padėsianti suvaldyti nerimą ir baimę
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Septyni dalykai, kuriuos pravartu žinoti vadovaujant nuotolinei darbo jėgai
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
10 dalykų, padėsiančių tinkamai pasiruošti #PLK19
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Kodėl kūrybiški žmonės retai laikomi vadovais?
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0
Kaip gyventi tikslingą gyvenimą?
Last updated on: Published by: PLK | GLN partneris 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.