fbpx

Kai Dievas liepia sustoti (Craig Groeschel)

Lyderiai kasdien daro sudėtingus pasirinkimus. Šie pasirinkimai ilgainiui tampa mūsų gyvenimo istorijos dalimi. Kreigas Grošelis, „Life.Church“ įkūrėjas ir vyresnysis pastorius, savo knygoje „Divine Direction: 7 Decisions That Will Change Your Life“ (liet. „Dieviški nurodymai. Septyni gyvenimą keičiantys sprendimai“) iš naujo apžvelgia, kaip galime geriau priimti sprendimus. Štai ištrauka iš knygos:

Kartais puikiai žinodami, ką darome, einame neteisinga kryptimi, tolstame nuo tikslo, kurį norime pasiekti gyvenime

Kreigas Grošelis

Svarbu sustoti ir apsvarstyti, ar mūsų pasirinkimai nuves mus teisinga kryptimi. Tačiau kartais puikiai žinodami, ką darome, einame neteisinga kryptimi, tolstame nuo tikslo, kurį norime pasiekti gyvenime. Kai taip nutinka, turime stabtelėti ir ne tik įvertinti mūsų pasirinkimų pasekmes, bet ir nuspręsti nustoti keliauti netinkama kryptimi. Žodis „atgaila“ reiškia pakeisti kryptį, nustoti eiti vienur ir eiti kitur, grįžti pas Dievą.

Senajame Testamente yra puikus pavyzdys, kaip sustojus galima apsvarstyti geresnį veiksmų planą. Išėjimo knygos 18-ame skyriuje rašoma, kad Mozė žinojo, jog kažkas turi pasikeisti, kitaip jis visai palūš bandydamas suvaldyti savo atsakomybes bei viską, kas iš jo buvo reikalaujama. Sėkmingai išvedęs izraelitus iš Egipto vergijos, Mozė tapo atsakingas už visų izraelitų problemų išklausymą ir nuosprendžių skelbimą. Taip jis ir darė diena iš dienos tol, kol nebegalėjo.

Galiausiai Mozės uošvis Jetras kalbėjo jam sunkią tiesą su meile: „Negerai darai! Tu pats ir šitie žmonės, kurie yra su tavimi, visiškai nuvargsite, nes tau tai per sunku; tu negali vienas atlikti šio darbo. Dabar paklausyk mano balso. Aš tau patarsiu, ir Dievas bus su tavimi!“ (Iš. 18, 17–19).

Ar jums tai ką nors primena? Galbūt jus pačius? Ar jūs turite tiek daug rūpesčių ant savo pečių, kad atrodo, neįmanoma nei eiti toliau nei pilnai sustoti? Kas išlaiko jus tokiose situacijose? Kokius sprendimus priimate šiandien, kurie netinka jūsų norimai gyvenimo krypčiai? Ar jums trukdo koks nors blogas įprotis, netinkamas mąstymas? Gal jus kankina priklausomybė? Gal jums reikia keisti požiūrį? Kas trukdo jums judėti savų tikslų link?

Jums reikia tokio pačio padrąsinimo, kokį Jetras davė Mozei: „Dievas bus su tavimi.“ (19 eil.) Jis pasiūlė paprastą, tačiau labai praktišką sprendimą. Nustok daryti, ką darai ir prašyk kitų pagalbos. Jetras liepė Mozei išsirinkti kelis patikimus ir gabius vadovus, apmokyti juos spręsti izraelitų ginčus, kuriuos pats turėdavo išklausyti. Mozės uošvis apibūdino sistemą, kuri gali susidoroti su skundų kiekiu, nes jis paskirstytas keliems žmonėms. Tai panašu į hierarchiją, kurioje kai kurie žmonės prižiūri tūkstančius, kai kurie – šimtus, kai kurie – penkiasdešimt ar dešimt kitų.

Problemos sprendimas nebuvo daryti daugiau. Problemos sprendimas buvo daryti mažiau

Kreigas Grošelis

Geras delegavimo pradžiamokslis, tiesa?

Užuot Mozei prisiėmus visą tą atsakomybę, jis galėjo ją deleguoti kitiems. Taip visi buvo išklausyti, o Mozei buvo palikta spręsti tik pačias sudėtingiausias ir svarbiausias bylas – tas, kurių jo paskirti vadovai negalėjo įveikti. Jei jis tik paskirstytų savo atsakomybes, jo našta palengvėtų, o dienos pabaigoje visi liktų patenkinti.

Akivaizdu, kad Mozė ilgai nedvejojo: „Mozė paklausė savo uošvio patarimo“ (24 eil.). Jis nustojo bandęs viską daryti pats. Sustojimas buvo geriausias jo pasirinkimas. 

Dauguma mums gerai žinomų puikių istorijų apie Mozės išskirtinius vadovavimo įgūdžius įvyko po to, kai jis padarė ši vieną paprastą, tačiau labai praktišką pokytį. Nepražiopsokite Mozės pokyčio svarbos. Problemos sprendimas nebuvo daryti daugiau. Problemos sprendimas buvo daryti mažiau.

Daug kartų turime paleisti tai, už ko iš visų jėgų laikėmės tam, kad galėtume gauti tai, ką Dievas mums yra paruošęs

Kreigas Grošelis

Pasirinkimas nustoti ką nors daryti pakeitė ne tik jo aplinkybes, bet ir jo gyvenimo istoriją. Taip gali nutikti ir jums. Dievas gali jus pakviesti ką nors nustoti daryti, apleisti arba visai panaikinti. Tai gali būti vienas dalykas, kuris padeda pasiekti Jo jums numatytą tikslą. Daug kartų turime paleisti tai, už ko iš visų jėgų laikėmės tam, kad galėtume gauti tai, ką Dievas mums yra paruošęs.

Ištrauka iš Kreigo Grošelio (Craig Groeschel) knygos „Divine Direction: 7 Decisions That Will Change Your Life“. Visos teisės saugomos.

Iš anglų kalbos vertė Nora Popova.

Palikite komentarą