Jis stojo į kovą su rūkalų ir alkoholio gamintojais

Šeštadienį Klaipėdoje baigėsi „Pasaulinė lyderystės konferencija“, kurioje pirmą kartą pasisakė ir lietuvis. Miesto bažnyčios vadovas Saulius Karosas kelių šimtų lyderių akivaizdoje kalbino visuomenės sveikatos gynėją ir puoselėtoją Aurelijų Verygą. Laimei, tarp krikščionių lyderių nebuvo rūkalų ir alkoholio gamintojų – jiems būtų tekę rausti iš gėdos.

Prieš auditoriją Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas A.Veryga tik prabėgom užsiminė, kad dėl jo aršios kovos už žmonių sveikatą ne vienas verslas ir politikai norėjo jį nuskalpuoti. Portalui lrytas.lt jis prisipažino, kad aukšti įmonių vadovai kvietėsi jį susitikti ir tyrė, ar galėtų jį papirkti, kad jis nebekalbėtų apie rūkalų bei alkoholio žalą. „Visada paprašydavau ir įrašydavau tuos pokalbius. Matau, kad pokalbio metu jis negali nieko tiesiai pasakyti, bet  žiūri man į akis ir ieško galimybės, ar duosiu bent menkiausią užuominą, kad man galima pasiūlyti pinigų, kad baigčiau užsiiminėti tuo, kuo užsiimu. Taip buvo ne vieną kartą. Praėjo, dabar niekas nebesiūlo“, – pasakojo A.Veryga.

Kartą jo vadovui universitete alkoholio gamintojai siūlė – paruošk apie jį kompromatą, o už tai universitetas gaus finansavimą moksliniams tyrimams. „Nemanau, kad siūlė konkrečią sumą“, – šypsojosi specialistas.

Skaitykite daugiau: lrytas.lt

Autorius: Sigita Purytė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *