fbpx

Asmeninis tobulėjimas: tikslingas gyvenimas (John Maxwell)

Pastebėjau, kad sausio mėnesis daugeliui žmonių yra produktyviausias – sporto salės sausakimšos, įkvepiančios citatos klijuojamos ant darbo kabineto sienų, žmonės dažnai kalba apie dietas ar pažadus tapti geresniais. Pats esu įsipareigojęs asmeniniam augimui ir brendimui, todėl džiaugiuosi, kad mano aplinkoje yra tiek daug augti norinčių žmonių, tačiau liūdina tai, jog po kelių savaičių viskas bus kitaip.

,,Gerų ketinimų nepakanka. Matote, geri ketinimai be nuoseklaus veiksmų plano, yra tik nuostabi idėja” 

John Maxwell

Po kelių savaičių sporto salės nebebus sausakimšos, įkvepiančios citatos bus paslėptos neatidėliotinais dalykais, o apie dietas primins tik dietinės kolos butelio etiketė. Gerų ketinimų nepakanka. Matote, geri ketinimai, be nuoseklaus veiksmų plano, yra tik nuostabi idėja. 

Gerų ketinimų kupinas žmogus žvelgia į ateinančius metus ir sako: „Šiemet tikrai tvarkysiuosi su savo problema.“ Gerų ketinimų kupinas žmogus galbūt žengs pirmuosius žingsnius problemos sprendimo link, pavyzdžiui, pradės eiti į sporto salę pirmosiomis sausio savaitėmis. Tačiau galiausiai tik gerų ketinimų nepakanka.

,,Mūsų kultūrai įprasta skatinti gerus ketinimus, bet mes nesidomime tikslingu tų ketinimų pritaikymu – o tai didelis skirtumas”

John Maxwell

Atėjus vasario 1-ąjai gerų ketinimų kupini žmonės galbūt jau planuoja, su kokia problema tvarkysis kitąmet bei tapšnoja sau per petį už tokį gerą pasiruošimą ateičiai. Apie tai rašiau savo knygoje „Tikslingas gyvenimas“ (eng. Intentional living). Šiai temai skyriau ištisą skyrių. Mūsų kultūrai įprasta skatinti gerus ketinimus, bet mes nesidomime tikslingu tų ketinimų pritaikymu – o tai didelis skirtumas.

Štai keletas žodžių, apibūdinančių gerų ketinimų pilną gyvenimą: svajoju, noriu, tikiuosi, viliuosi, kada nors. Ar pastebėjote sąryšį? Visi šie žodžiai susiję su neišsipildžiusiais troškimais. O dabar pažvelkite į keletą žodžių, apibūdinančių tikslingą gyvenimą: veiksmas, tikslas, tikrai, šiandien. Koks čia sąryšis? Visi šie žodžiai susiję su dabartimi, įsipareigojimu veikti. Šiuos žodžius vartoja tie, kurie daug padaro. Šiuos žodžius vartoja tie, kurie gyvena tikslingai. 

Apie tikslingą gyvenimą išmokau iš savo tėčio pavyzdžio. Būdamas jaunesnis, jis pastebėjo, kad klesti tik tie žmonės, kurie mąstė kitaip negu tie, kuriems sekėsi prasčiau. Jis pradėjo skaityti knygas tam, kad pakeistų savo mąstymą. Kai aš buvau mažas, mano tėtis leisdavo man namo parsivesti draugų tam, kad galėtų daryti teigiamą įtaką mano draugų pasirinkimams. Kai jis išsikraustė į senelių namus, troško būti pirmuoju gyventoju tam, kad galėtų pirmasis pasveikinti visus atvyktančius. 

,,Žmones domina tik savęs tobulinimas. O kadangi jie tai daro tik dėl savęs, greitai pasiduoda”

John Maxwell

Net būdamas 90-ties, mano tėtis sugeba daryti daug daugiau nei jo bendraamžiai, nes jis visada gyveno savo gyvenimą tikslingai. 

Ar žinote, kodėl tiek daug žmonių nustoja eiti į sporto salę tik prasidėjus naujiems metams? Ar žinote, kodėl tiek daug žmonių nustoja laikytis dietos, ar praranda motyvaciją darbui? Atsakymas yra labai paprastas – juos domina tik savęs tobulinimas. O kadangi jie tai daro tik dėl savęs, greitai pasiduoda. Sau esame daug nuolaidesni negu kitiems. 

O kas jei jūsų motyvacija nebūtų tik savęs tobulinimas? Kas, jei dietos laikymasis padėtų jums likti sveikiems ir matyti augančius vaikus? Kas, jei motyvacija darbui padėtų jums sukurti geresnę darbinę aplinką likusiam kolektyvui? Kas, jei ėjimo į sporto salę tikslas būtų padrąsinti kitus, siekiančius savo tikslo?  Tai – tikslingo gyvenimo tikslas. Kasdienis apsisprendimas investuoti į kitų žmonių gerovę, nesvarbu, didelę ar mažą. 

O kokie yra jūsų tikslai?

Ar tai būtų svorio metimas, darbingumas ar bet koks savęs tobulinimas, ar yra būdas paversti tai į naudą kitiems nešantį tikslą? Pažadu, net ir pats mažiausias pokytis gali daryti stebuklus kitų gyvenimuose!

Nuoroda į ankstesnį straipsnį apie asmeninį tobulėjimą: Asmeninis tobulėjimas: nuo ko pradėti?

Straipsnio autorius – Džonas Maksvelas (John Maxwell). Lyderystės ekspertas, perkamiausių knygų autorius

Straipsnį iš anglų kalbos vertė Nora Popova

Palikite komentarą