fbpx

Asmeninis tobulėjimas: idėjų ant popieriaus užrašymo galia (Thomas Dexter Jakes)

Yra be galo svarbu suprasti tikslų, idėjų ar darbų sąrašo užrašymo ant popieriaus svarbą. Įvairių dalykų užsirašymas padeda susitvarkyti su protine netvarka. Mokslininkai tai įrodė. „Rašymas stimuliuoja smegenų ląsteles, esančias rektikulinėje smegenų aktyvavimo sistemoje“, – rašo LifeHacker.com. „Ši sistema veikia kaip filtras viskam, ką apdoroja mūsų smegenys, didesnę svarbą teikdama tam, ties kuo aktyviai telkiamės tuo metu, pavyzdžiui, fizinis kažko užrašymas.“

,,Įvairių dalykų užsirašymas padeda susitvarkyti su protine netvarka”

T. D. Jakes

Knygos „Užsirašyk, padaryk“ (eng. Write It Down, Make It Happen) autorė Hernieta Ana Klauser sutinka, kad užsirašymas stimuliuoja rektikulinę smegenų akvytavimo sistemą ir siunčia signalą į smegenų žieves. „Užsirašius tikslą, jūsų smegenys dirbs viršvalandžius tam, kad to tikslo pasiektumėte.“ Pavyzdžiui, aktorius ir komikas Džimas Keris (Jim Carrey) po paeiliui įvykusių nesėkmių išsirašė sau 10 milijonų dolerių čekį už suteiktas aktorystės paslaugas ir įsidėjo jį į piniginę. Po septynerių metų jis išsitraukė tą čekį. Kaip tik tada už kultininį filmą „Bukas ir bukesnis (eng. ”Dumb and Dumber”) jis gavo tą pačią 10 milijonų dolerių sumą.

„Užsirašius tikslą, jūsų smegenys dirbs viršvalandžius tam, kad to tikslo pasiektumėte“

T. D. Jakes

Mokslininkai įrodė, kad rašiklis yra galingesnis nei klaviatūra. Tikrai taip, nors teksto spausdinimas kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu yra veiksmingas, rašymas rašikliu yra efektyvesnis. Rašymas ranka ir pažinimas yra glaudžiai sisiję tarpusavyje.  

Vašingtono universiteto edukacinės psichologijos dėstytoja doktorantė Virginija Beringer, tyrinėjanti įprastinę raštingumo raidą ir raštingumo negalias, stebėjo vaikų abėcėlės, rašinėlių ir sakinių kūrimo gebėjimus rašant rašikliu ir klaviatūra. Jos atliktas tyrimas parodė, kad vaikų raštingumas buvo žymiai geresnis (parašė daugiau, greičiau ir sudėtingesniais sakiniais), kai jie rašė rašikliu. 

,,Mokslininkai įrodė, kad rašiklis yra galingesnis nei klaviatūra”

T. D. Jakes

„Fast Company“ lapkričio mėnesį išleido kasmetinį „Secrets of the Most Productive People“ (lt. ,,Produktyviausių žmonių paslaptys”) sąrašą. Jame daugelis minėjo užsirašymo galią. „Skambės kaip savaime suprantamas dalykas, bet užsirašykite“, sako autorė, dizainerė ir „Oh Joy!“ įkūrėja Joy Cho. „Mano gyvenime vyksta tiek daug dalykų, tiek šeimoje, tiek darbe. Jeigu neužsirašysiu, pamiršiu.“  

Kaip galite pasiekti tikslų ir pabaigti darbus? 

Žemiau pateikti lengvai įgyvendinami žingsniai: 

  1. Pradėkite iš vakaro. Nelaukite ryto. Skirkite keletą minučių kitos dienos tikslų išrašymui tam, kad galėtumėte tą dieną pradėti produktyviai.
  2. Susitelkite į vieną dieną. Jūsų darbų sąraše turėtų būti tik tie darbai, kuriuos privalote padaryti tą dieną. Galvokite realistiškai. Jeigu žinote, jog kai kurie darbai gali palaukti iki rytojaus, nedėkite jų į šiandienos darbų sąrašą. Jeigu jau pabaigėte visus tos dienos darbus ir jums dar liko laiko, galite pradėti dirbti ties kitos dienos darbais. 
  3. Skirkite terminus savo tikslams. Būkite konkretūs! Apmąstykite, kiek laiko užims atlikti vieną ar kitą darbą. Ties kiekvienu tikslu parašykite konkretų veiksmų planą. Jis jums padės išlikti susitelkusiems, kol dirbate, ir pasiekti geriausių rezultatų!

Nuoroda į ankstesnį straipsnį: Asmeninis tobulėjimas: tikslingas gyvenimas (John Maxwell)

Daugiau apie asmeninį tobulėjimą:
Asmeninis tobulėjimas: nuo ko pradėti?
Asmeninis produktyvumas ir efektyvumas. Kaip to pasiekti?

Straipsnio autorius T. D. Jakes (bažnyčios „The Potter’s House“ įkūrėjas ir vyresnysis pastorius)

Straipsnį iš anglų kalbos vertė Nora Popova

Palikite komentarą

Discover more from Lyderiams LT

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading